Doorgaan naar inhoud
Zoeken
Waar ben je naar op zoek?
Bekijk onze veelgestelde vragen.
Menu
Shutterstock 224093191 (1)

Ik ben zwanger!

Gefeliciteerd, je bent zwanger! In deze periode maak je ook kennis met het consultatiebureau van Icare Jeugdgezondheidszorg (JGZ). Op deze pagina lees je vragen die toekomstige ouders vaak hebben.  

Klik op het plusje achter de vraag om het antwoord te lezen.

Met de kinkhoestvaccinatie die jij krijgt, is jouw baby de eerste levensmaanden direct beschermd tegen kinkhoest. Kinkhoest is de eerste maanden het gevaarlijkst voor jouw baby. Jouw baby kan niet zelf direct na de geboorte worden ingeënt tegen kinkhoest. Doordat jij ingeënt wordt, krijgt je baby de antistoffen via de placenta en is jouw baby de eerste maanden beter beschermd. 

Lees meer informatie over de vaccinatie of kijk op de locatiepagina van jouw gemeente waar en wanneer je de kinkhoestvaccinatie kunt halen. 

Zoek jouw gemeente/woonplaats op deze pagina en klik op de plaatsnaam. Je ziet nu informatie over het consultatiebureau waar jij ook de kinkhoestvaccinatie kunt halen. Onder het kopje Vaccinaties voor zwangeren (22 weken prik) lees je hoe jij de vaccinatie kunt laten zetten.  

  • Bij sommige locaties moet je eerst een afspraak maken. Op de pagina met informatie over de locatie staat uitgelegd hoe je dit moet doen.  
  • Bij andere locaties kun je zonder afspraak binnenlopen op het inloopspreekuur.  

Omdat dit niet overal gelijk is, is het belangrijk dat je eerst de informatie leest die voor jouw locatie geldt.    

Je kunt jouw vragen bespreken met je verloskundige of de huisarts. Soms kan het zijn dat je hierbij nog andere hulp of ondersteuning nodig hebt. Samen met de verloskundige of huisarts bekijk je of een huisbezoek door een jeugdverpleegkundige van Icare JGZ jou kan helpen.  
 
De verloskundige of huisarts neemt contact op met de jeugdverpleegkundige voor het maken van een afspraak bij jou thuis. Tijdens dit bezoek aan huis maak je ook alvast kennis met Icare JGZ. En ben je bevallen? Dan ben je bij ons aan het juiste adres voor ondersteuning bij het gezond en veilig opgroeien van je kindje.  

Nee, dat is niet nodig. Wanneer je aangifte hebt gedaan van de geboorte van je kindje bij de gemeente, krijgen wij hier bericht over. De medewerker van het consultatiebureau neemt daarna contact met jou op voor een afspraak met de screener. De screener komt in de eerste week na de geboorte bij jou thuis voor de gehoortest en de hielprik bij jouw baby.